פינוי אסבסט

שנים ארוכות ידוע לכל שחומר האסבסט מסוכן לבריאות ואף ידוע שיש לו קשר ישיר לתחלואה בסרטן ולשלל מחלות נשימה, כך שכיום קיימים תקנים שמתייחסים לפינוי לוחות וגגות אסבסט ממגוון מבני ציבור, תקנים שבין היתר קובעים שרק חברות מקצועיות ושמחזיקות באישור מיוחד מטעם המשרד לאיכות הסביבה יכולות לעסוק במלאכה. פה אנו חברת "סימנית גג לעד" מציעים מגוון פתרונות מתקדמים לגגות רעפים ובין היתר שירותי פינוי גגות אסבסט בהתאם לתקנים המחמירים ביותר.

מהו פינוי אסבסט?

פינוי אסבסט כרוך בפיזור חלקיקי החומר באוויר, כך שמספיק לנשום את אותו אבק בכדי לסכן בריאותית את כל מי שנמצא בסביבה. לאור הדברים פינוי מקצועי כרוך בציוד נלווה (קרי מסיכות לפנים, לבוש מגן ופילטרים) והכרחי לפקח על אזור העבודה, כך שמלאכת הפינוי לא תפגע בעוברי אורח. את מלאכת הפיקוח אוכפים באמצעות שילוב של שלטים ופיקוח אנושי. כמו כן, לאחר שכולם הורחקו והלוחות פורקו, נהוג לעטוף אותם בניילון עבה, כדי שבעת המעבר לאתר ההטמנה לא יתפזרו באוויר חומרים מסוכנים. בנוסף, לאחר הפינוי רצוי לבצע דגימות אוויר, וזאת בכדי לוודא שאין סכנה לחזור למוקד הפינוי. 

מהן ההנחיות בעניין?

הנחיות משרד איכות הסביבה קובעות שרק אנשי מקצוע שברשותם תעודה רלוונטית רשאים לעסוק במלאכת פינוי האסבסט, אלא אם כן מדובר בכמות מאוד קטנה שאינה גדולה מ50 מ"ר – במקרה זה בעלי השטח כן רשאים לבצע את הפינוי בעצמם. כמו כן, לצד הרישיון לעסוק במלאכה מורכבת מעין זו גם יש צורך לתכנן תוכנית עבודה שכוללת התייחסות נקודתית לשני שלבים קריטיים – פירוק גגות האסבט והטמנתם במקום ייעודי. לאחר שבונים כהלכה את תוכנית הפירוק והפינוי יש להעבירה למשרד איכות הסביבה לצורך בדיקה. רק לאחר מתן האישור הסופי יינתן אור ירוק להתחיל בתהליך. 

פינוי אסבסט | סימנית גג לעד

פינוי אסבסט | סימנית גג לעד

מי מורשה לטפל בפינוי אסבסט?

רק חברה מקצועית שמחזיקה בסך האישורים הנחוצים ושמחזיקה בקבלני אסבסט בעלי אישורי עבודה ייעודיים (לסילוק אסבסט פריך) מורשת לטפל בפינוי. אנו חברת "סימנית גג לעד" עומדים בסך התקנים הנדרשים, מעבירים לסך הצוות הכשרה תקופתית, מתמחים בבניית תוכנית עבודה יעילה, מחזיקים בציוד איכותי ומעניקים פתרון חלופי למשטחים שהוסרו.

למי לפנות לפינוי אסבסט?

חובה לפנות רק אל חברה שמאושרת מטעם המשרד לאיכות הסביבה. חברתנו מחזיקה באישור, בעלת ניסיון עשיר בתחום ומנוהלת ע"י קבלן רשום ומפקח אסבסט. בנוסף, אנו ערוכים להעניק מענה חלופי לגג שהוסר. 

מהו המחיר לפינוי אסבסט?

מחיר השירות תלוי בגודלו של הגג, ברמת הנגישות ובמיקומה של נקודת ההטמנה הקרובה ביותר. 

למה לבצע פינוי אסבסט?

יש להבין שגגות אסבסט סובלים מבלאי מתקדם שנובע משילוב של זמן ותנאי מזג האוויר. אותו בלאי מוביל להתפוררות האסבסט ולנישאת חלקיקיו באוויר – עובדה שמסכנת כל מי שבא עמם במגע.

פינוי אסבסט מבצעים רק עם סימנית גג לעד✔️

סימנית גג לעד הינה קבלן רשום ומאושרת על ידי המשרד לאיכות הסביבה!

התקשרו עוד היום וקבלו הצעת מחיר! 1800-22-70-22