מרזבים חיצוניים – כל המידע שצריך לדעת

מרזבים חיצוניים - סימנית
מרזבים חיצוניים - סימנית

היכרות עם סוגים של מרזבים יכולה לסייע לבעלי דירות בבנייני מגורים משותפים, לכל מי שרוצה לתחזק בית פרטי לקראת החורף או במקרה ובו מחליפים מרזבים בגלל חוסר אפקטיביות בניקוז היקוות מים על הגג. הנה כל הפרטים

סוגי מרזבים

סוגים שונים של מרזבים עומדים כיום לרשות קהל היעד והלקוחות. בראש ובראשונה, התפקיד של מרזבים הוא לנקז את המים שנקווים על הגג. באמצעות ניקוז יעיל של המים, ניתן למנוע היקוות של מים על הגג ונזקים בלתי הפיכים לציוד, לרכוש האישי או למבנה עצמו. שנית, מרזבים יכולים לתרום לחזות המבנה או הבניין ולעיתים קרובות מחליפים אותם במסגרת שיפוץ.

החדשות הטובות הן שכיום יש סוגים שונים של מרזבים לבחור מתוכם. אבל אם רוצים להפיק מתוך המרזבים את מלוא היתרונות, צריך להכיר את ההבדלים בין הדגמים שעל הפרק. בין היתר, חשוב למשל לשים לב להבדלים בין מרזבים חיצוניים ופנימיים.

 

מרזבים חיצוניים לגגות של סימנית
זקוקים להתקנת מרזב חיצוני מקצועית? סימנית גג לעד – המומחים למרזבים

מה מאפיין מרזבים חיצוניים?

א. הובלת מי הגשם מהגג אל הקרקע – היתרון הכי גדול של מרזבים חיצוניים בא לידי ביטוי באופן שבו הם מסוגלים להוביל את מי הגשם מהגג ישירות אל הקרקע. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אסור לנקז את מי הגשם אל תשתיות הביוב. מצד שני, אפשר בהחלט להוביל את מי הגשם מהגג אל הקרקע כדי לנצל אותם לטובת השקיה. בכל מקרה, מרזבים חיצוניים עושים עבודה מעולה כי הם לא מסכנים את המבנה כמו מרזבים פנימיים.

ב. שדרוג החזות של המבנה – החלפה של מרזבים חיצוניים אחת לתקופה מסוימת היא פעולה חד פעמית שיש לה המון יתרונות. בטווח הקצר, המרזבים החיצוניים מאפשרים כאמור את הניקוז והפינוי של המים. אבל בטווח הארוך, השדרוג בחזות של המבנה יכול להעלות את ערך הנכס לקראת מכירה או השכרה.

ג. התקנה מקצועית – מרזבים חיצוניים מותקנים על ידי בעלי מקצוע בצורה יסודית ובטיחות. באמצעות התקנה כזו, אפשר לצמצם למינימום את הסיכון שנגרם למבנה או לעוברים ולשבים בגלל הנוכחות של המרזבים. אם רוצים, אפשר גם להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי סוגים שונים של מרזבים – כמו למשל מרזבי מתכת לעומת מרזבי נירוסטה או אפילו עץ.

מה עושים אם יש תקלה במרזבים חיצוניים ואיך מזהים אותה?

רוב התקלות שקשורות אל המאפיינים המיוחדים של מרזבים חיצוניים הן אלו שמתרחשות כאשר הם מתנתקים מהקיר. אז גם כאן, הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שאת ההתקנה מבצעים בעלי מקצוע שמכירים את התחום ובקיאים בו. ככל שרמת המקצועיות של המתקינים גבוהה יותר, כך יש פחות סיכוי שהמרזבים יתנתקו מהקיר. אבל במקרים אחרים אין ברירה וצריך להחליף את המרזבים התקולים.

אפשר לזהות את הצורך בהחלפת מרזבים כאשר הם משתחררים מהקיר ולכן גם נשמעים בתוך המבנה רעשים של נקישות, רעידות וכן הלאה. במקרים אחרים, אפשר לראות שאין ניקוז של מים מתוך הגג אל הקרקע ושהגשמים ממשיכים להיקוות. אז בכל אחד מהמקרים האלה, צריך להקדים תרופה למכה ולהזמין מהר את בעלי המקצוע הרלוונטיים.

תיקון מרזב חיצוני או החלפתו - רק עם חברה אמינה ובעלת ניסיון

תיקון מרזב חיצוני עושים רק עם חברה אמינה ובעלת ניסיון כמו חברת סימנית . כאשר יש צורך לתקן מרזב חיצוני, נשאלת השאלה האם לא כדאי להחליפו כליל. על מנת שתוכלו לעשות בחירה מושכלת, עליכם להתייעץ רק עם מומחה בנושא, על מנת שלא תעשו נזק. בנוסף – אין לתקן מרזב חיצוני או להחליפו לבד! זה יכול להיות מאוד מסוכן וזו סיבה נוספת שבגללה יש לעשות זאת רק על ידי חברה מקצועית.

איך בוחרים שירותי התקנת מרזבים חיצוניים?

בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל קבלן גגות יודע או בוחר להתקין מרזבים חיצוניים. במקרה הזה, הפתרון הכי טוב יהיה לבחור את שירותי התקנת המרזבים על פי פרמטרים אובייקטיבים. בין היתר, הפרמטרים הכי חשובים הם הצעת מחיר הוגנת, יכולת לשמור על הבטיחות וכמובן אחריות לתקופה ארוכה. לסיכום, יש סוגים רבים ושונים של מרזבים אבל לכולם תפקיד דומה. בזכות התפקיד הזה, אפשר כיום לנקז מים מגגות ביעילות.

לשירות תיקון מרזב חיצוני או החלפת המרזבים

פנו אל סימנית גג לעד כעת!

1-800-22-79-22

תפריט נגישות