תיקון גג רעפים דולף

גג רעפים: יתרונות שאין להם תחליף

גג הרעפים הוא אחד מהגגות הפסטורליים ביותר. אין גג שייתן לכם עיצוב כפרי ומלבב יותר מהרעפים שבדרך כלל מופיעים בצבע אדום אך קיימים גם גגות עם רעפים כחולים, צהובים ואפילו ירוקים. גגות רעפים נפוצים בעיקר בבתים פרטיים אך גם בניינים משותפים מסוימים מתהדרים בהם למרות הבנייה המודרנית שהולכת וצוברת תאוצה עם גגות מרובעים ומשעממים. גגות רעפים משמשים להגנה מיטבית כנגד גשם ובמדינות קרות מאוד גם כנגד היערמות של שלג אך כמו כל גג גם בהם הבידוד יכול להיהרס.

בידוד גג רעפים: איך זה מתבצע?

  • תהליך של בידוד גג רעפים הוא תהליך שצריך להתבצע על ידי מקצוענים בלבד. לפני שמתקינים את הרעפים יש צורך לבודד את המשטח שעליהם הם יונחו על ידי שימוש בחומרים אקריליים או יריעות ביטומניות. שלא כמו גגות רגילים, כאן זיפות בגג לצורך בידוד הוא תהליך נדיר מאוד ובדרך כלל יש שימוש באחד מהחומרים שהוזכרו לעיל. חומרים אקריליים זולים יותר ומספקים הגנה איכותית אך לא לטווח ארוך כמו יריעות ביטומניות למרות שהתקנה נכונה שלהם יכולה להיות מספקת. יריעות ביטומניות כמעט בלתי חדירות אך כמו כל דבר, גם הם יכולות לסבול מפגיעות חיצוניות בעיקר כאשר אחד מהרעפים נשבר או נפגע.

 

  • אחרי שהבידוד נעשה בצורה אחידה והוא נבדק בקפידה על ידי הצוות המתקין, יש צורך להתקין את הרעפים. הרעפים צריכים להיות מותקנים בקפידה ובדיוק על המסילות שלהם בצורה כזו שהם יהיו מקובעים בחוזקה. לאחר התקנת הרעפים יש צורך לדאוג גם לתעלות ניקוז ולמרזבים איכותיים כדי שהמים שגולשים מהם יתנקזו לאזורים הרצויים.

ממה גג רעפים יכול להינזק?

גם גג רעפים יכול להינזק בעיקר מפגיעות חיצוניות. בסופות חזקות שכוללות גשמים חזקים, רוחות אימתניות וברד שלא מפסיק לרדת יכול להיות שרעף אחד או שניים יישברו והם יסכנו את כל הרעפים האחרים. מדוע? החלקים שלו יכולים לפגוע ברעפים התחתונים והמים שיצטבר באותו אזור יחלישו את אלו שלידו. בדיוק למקרים כאלו ישנם ארגזי רוח ששומרים על הרעפים התחתונים שהם הפגיעים ביותר.

מהו תהליך התיקון לגג רעפים דולף?

ברגע שבידוד גג רעפים נהרס והרעפים נשברו יש צורך לפעול בצורה מיידית. כל רגע שתדחו את התיקון המצב יכול להחמיר ורעפים נוספים יכולים להישבר. ראשית, יש צורך להסיר את הרעפים ששבורים חלקית או את הרעפים מסביב לרעף השבור כדי לראות מה בדיוק הבעיה. יכול להיות שהיריעה נקרעה או שחומרי הבידוד כשלו והמים שהצטברו בין הרעפים גרמו לנזילה לקרות. פעמים רבות הבעיה היא דווקא בניקוז המים מהרעפים עצמם ותעלות חסומות שטיפול בהם נכלל בתיקון הגג הדולף. אחרי שהוסרו הרעפים הפגומים יש צורך למרוח עוד חומר אקרילי או להתקין יריעות נוספות ורק אז להחזיר את הרעפים. לאחר מכן יבדוק המתקין את יכולת הבידוד של הגג לאחר התיקון והלקוח יודרך כל כמה זמן לתחזק את הגג.

טיפול של מתקין רעפים מוסמך ותחזוקה נכונה

הבעיה בגגות רעפים היא התחזוקה שלהם. אנשים רבים שלהם גגות רעפים שנים רבות לא מבצעים תחזוקה לגג מה שצריך להתבצע לפחות פעם בכמה שנים. מומלץ לבצע תיקון של גגות רעפים בעיקר בתקופת הקיץ כדי לא להיות בלחץ של זמן במקרה והגשם יתפוס אותנו לא מוכנים. תהליך תיקון גג רעפים חייב להתבצע על ידי אדם מוסמך ולא באופן עצמאי. תיקון עצמאי של בידוד גג רעפים יכול להתבצע רק כשמדובר בבעיה בהיקף קטן וכשיש גישה אל הרעף מהחלק הפנימי של הבית.