תיקון גגות רעפים או החלפה? המדריך

תיקון גגות רעפים או החלפה? אם יש לכם גג רעפים יש מצב שהגיע הזמן להחליפו. כצד תדעו האם הגיע הזמן? תיקון גג הרעפים יכולה להיות גם אופציה טובה. השאלה היא מה גודל הנזק. שאלה נוספת שעליכם לשאול היא כמה שנים הגג קיים וכן האם יש לכם בעיות של בידוד ואיטום? 

כיום עדיין קיימים בארץ גגות רעפים המכוסים על ידי רעפי בטון ישנים למרות שבימינו קיימים חומרים חדשים וחזקים יותר. חומרים אלה גם נותנים מענה טוב יותר לאיטום ובידוד, וגם מעניקים פתרון אסתטי יותר. לכן, אם לא החלפתם את הגג כבר כמה שנים טובות, או שאתם מרגישים שהוא כבר "לא עושה את העבודה כמו פעם" כדאי שתשקלו להחליפו.

 

סיבות להחלפת גג רעפים ישן

אתם שמים לב שהרעפים חלשים ונשברים בקלות – במצב כזה המים חודרים לתקרה, מה שיוצר רטיבות ועובש ואף הורס את התקרה.

הוצאה כספית על תיקונים ותחזוקה – עקבות החולשה של הרעפים אתם שמים לב שאתם מוציאים כספים רבים על תחזוקה ותיקון. שהרי כאשר יש רעף שבור לעיתים אתם נדרשים להחליף מספר רעפים נוספים על מנת לתקנו.

קושי למצוא חברה שתסכים לתקן את הגג – כיום הרבה חברות העוסקות בבניית גגות רעפים לא ששות להחליף גגות רעפים ישנים ומעדיפים להציע החלפת גגות רעפים במקום.

7 טיפים לתיקון גג רעפים | סימנית גג לעד

תיקון גגות רעפים – 7 נקודות חשובות:

אם אתם מעוניינים רק לתקן את גג הרעפים שלכם ולא להחליפו, הנה 7 נקודות חשובות שעליכם לדרוש מבעל המקצוע:

החלפת הרעפים– הדרך הטובה ביותר כשנדרש תיקון גג רעפים היא החלפת הרעפים הישנים ברעפים חדשים מחומרים עמידים, תוך שמירה על התשתית הקיימת.

טיפול בקונסטרוקציה– לעתים הבעיה תהיה לא ברעפים עצמם כי אם בקונסטרוקציה הקיימת. מומלץ לבחון את זווית הרעפים, הלייסטים עליהם מונחים הרעפים, ולבצע יישור וייצוב של הרעפים על גבי תשתית אחידה.

איטום– בכל מקרה של נזילה, קור שחודר מן הגג, רטיבות על גבי התקרה הפנימית, יש לבחון את האיטום, לרבות זה שנעשה בין הרעפים. איטום מקצועי יפתור את הבעיה.

טיפול במרזבים– מרזבים הם מערכת תעלות וצינורות אשר מסייעים בניקוז המים ומניעת הצטברות שלהם על הגג. בכל מקרה של תקלה וליקוי יש לבדוק את כיוון המרזבים, אפשרות לפתח/חריץ במרזב הגורם לנזילה ואת החיבורים בניהם.

ניקיון הגג– הצטברות של לכלוך, שברי אבן ופסולת על הגג עשויה להביא לסתימת המרזבים, לעומד ולסדקים על הרעפים ולגרום לליקויים.

בחירת סוג הרעפים– במקרה ומדובר בתיקון הדורש החלפה של חלק או יותר מן הרעפים מומלץ לבחור ברעפים חזקים, מיציקת בטון, בעלי חוזק מכני ועמידות גבוהה.

תיאום ציפיות– על מנת להימנע מהפתעות וסיפורים של בעלי מקצוע שלא ניתן לאמת במהלך העבודה, יש לדרוש פירוט מראש על אופי העבודה הנדרשת, הזמן לביצוע, חומרי הגלם והעלויות.

תיקון והחלפת גגות רעפים עושים רק על ידי מקצוענים! כיצד נדע לבחור

ויתרתם על התיקון והחלטתם להחליף את גג הרעפים בביתכם? מזל טוב! עכשיו נשאר לכם רק לבחור בבעל מקצוע אמין וטוב.

עליכם לדעת שכאשר מחליפים גג רעפים יש לבצע פעולות החשובות מאוד לתיקון ותחזוקת הגג. גגן מקצועי יסביר לכם מראש כי כנראה שייאלץ לעשות פעולות אלה ומה יהיה המחיר על מנת לא "להתקיל" אתכם במהלך העבודה. מדובר על הסרת רעפים ליישור וחיזוק התשתית, החלפת הלייסטים עליהם מונחים הרעפים, בדיקת מצב תעלות הפח, המרזבים וארגזי הרוח, והחלפתם במידת הצורך. ודבר מאוד חשוב שיש לבדוק מראש עם מתקין גגות הרעפים – לוודא שהוא מפנה את הפסולת בצורה מקצועית ונקיה.

3 נקודות עיקריות בבחירת בעל מקצוע להתקנת גגות רעפים

ניתן לחלק את הבחירה בבעל מקצוע ל-3 נקודות:

תכנון– התקנת גג רעפים דורשת תכנון. בעל מקצוע מנוסה לא יסתפק במתן הצעת מחיר עלפי שטח הגג, אלא יגיע למקום, יבצע מדידות, יבחן את התכניות ההנדסיות של המבנה, את כיווני האוויר והרוח, ויציג תכנית מפורטת לבניית הגג שתביא בחשבון את כל הללו.

רזומה– ניתן ואף מומלץ לקבל מידע אודות עיקר פעילות החברה ו/או בעל המקצוע הציע את שירותיו, להתרשם מעבודות קודמות ולקבל מידע הנוגע לניסיונו בתחום.

המלצות– עוד לא עברה מן העולם השיטה הישנה והטובה: מפה לאוזן בין אם מדובר בעבודת התקנה או תיקון גג רעפים- אין כהמלצה חמה מלקוחות שהתנסו בשירותיו. המלצות כאלה ניתן למצוא גם ברשת וברשתות החברתיות.

 

לסיכום

חשוב במיוחד לבחור בחברה מקצועית אשר מעסיקה אנשי מקצוע מומחים ומנוסים בתחום. לגג ישנה משמעות רבה על איכות החיים בבית ועל השמירה עליו, ובחירה נכונה תחסוך בעתיד תיקון גג רעפים לעתים קרובות, נזק לציוד ולתשתיות וחוסר נוחות.