פירוק גגות אסבסט במבנים ציבוריים

הכירו את האסבסט

במשך שנים רבות אנשים רבים בתעשייה השתמשו בחומר האסבסט. האסבט הינו חומר במינרל שמוציאים באמצעות חציבה באבן והוא מהווה אמצעי בידוד איכותי. לכן, במשך שנים רבות נעשה בו שימוש כחומר בידוד בגגות ציבוריים ופרטיים כאחד. עלות האסבסט היתה נמוכה יחסית, מה שהפך אותו למאוד נגיש שימושי. עם השנים הבינו שיש לו השפעות מאוד שליליות על הבריאות שצריך למגר לחלוטין.

מה כל כך מסוכן באסבסט?

אמנם לאסבסט יש שימושים רבים והוא חומר זול ונוח לשימוש, אך גילו שיש סוג אחד שנקרא אסבסט מתפורר והוא מסוכן ביותר – האסבסט הפריך. חומר זה עלול להתפורר ולחדור למערכת הנשימה ולגרום לבעיות נשימתיות קשות מאוד כמו ברונכיטיס, סרטן הריאות ועוד בעיות שיכולות לגרום למוות. הנזק שהאסבסט גורם הוא נזק מצטבר כך בחשיפה מתמשכת וכך שהות תחת גג אסבסט הופכת לסכנה מהלכת גם אם אתם לא מרגישים את הסימנים באופן מיידי. פירוק גגות אסבסט

פירוק גגות אסבסט: דברים שחשוב לדעת

  • למרות כל האהבה שהייתה לתעשייה לגגות היעילים והזולים מדינת ישראל החלה בתהליך מקצועי של פינוי גגות אסבסט. הפירוק מתבצע על פי חוק כאשר בשנת 2011 הוא נקבע לגבי כל הגגות הציבוריים. החוק קובע פרק זמן מסוים בו כל הגגות הציבוריים חייבים לתקן את המפגעים הבטיחותיים הללו בנוכחותם של גגות אסבסט והחלפת לגגות בריאים יותר. מי שלא יבצע את ההחלפה מסתכן בעמידה לדין פלילי, קנסות גבוהים ביותר ואפילו מאסר בפועל.
  • פירוק הגגות חייב להתבצע בכל המקומות הציבוריים. בגלל הנפיצות של גגות אסבסט בתעשייה ניתן למצוא המון מבני ציבור שחייבים להחליף את גג האסבסט הישן שלהם בעיקר בבסיסי צבא הגנה לישראל. ניתן למצוא ברשימה גם בתי ספר רבים, אוניברסיטאות ומכללות, מוסדות דת, אולמות למופעים ולבידור, בתי קפה ומסעדות, מרכזים מסחריים, בתי חולים, קופות חולים ועוד רבים אחרים.

מי מוסמך לפרק גגות אסבסט?

לא כל אחד יכול לפרק גגות אסבסט כיוון שהחומר מסוכן ביותר בעיקר כשמפרקים אותו. כשהאסבסט שלם הוא פחות מסוכן אך כשהוא מתפורר, הפירורים הללו הם אלו שיכולים להיכנס למערכת הנשימה וכך הפירוק חייב להתבצע על ידי גוף מוסמך. ישנם מפרקי גגות אסבסט בעלי רישיון לפעול ועליכם לוודא שמי שמגיע לבצע את הפירוק מוסמך ויש לו את האישורים והרישיונות המתאימים. רק קבלן מורשה יכול להבטיח עבודה נקייה מתקלות ופינוי לאזורים שמורשים בחוק, הרי לא כל מטמנה יכולה לקלוט אסבסט ויש מטמנות ספציפיות לביצוע המשימה.

מה כוללת עבודתו של קבלן אסבסט מורשה?

קבלן מורשה לפירוק ופינוי גגות אסבסט חייב לפרק את הגג כך שהאסבסט לא יתפזר בצורה מסוכנת באתר העבודה, הוא חייב להתקין שלטי אזהרה כדי שאנשים יידעו מה מתבצע באתר. חובה להקין גידור מתאים כדי למנוע כניסת אנשים וכמובן להשתמש בכל ציוד ההגנה הנחוץ.

פירוק גגות אסבסט בצורה בטיחותית ומהירה עם סימנית

פירוק גגות אסבסט זו משימה למומחים בתחום, פינוי לא נכון עלול לסכן את מפרקי האסבסט ואת האוכלוסייה שבסביבה. בחברת סימנית קבלן אסבסט מנוסה ובעל ניסיון רב אשר ידאג לפינוי החומר המסוכן בצורה יסודית ובטוחה. צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

תפריט נגישות