פירוק גגות אסבסט בבית פרטי

במשך שנים רבות היה האסבסט חומר בנייה מוביל בתחומו, משום תכונותיו העמידות הרבות. לאחרונה התגלה כי חומר זה הינו מסוכן מאוד. בעת פירוק גגות אסבסט, וגם בעת התכלותו האטית לאורך השנים, החומר המתפורר הינו חומר רעיל מאוד לנשימה. האבק המכיל את החומר הרעיל מתפזר בחלל החדר באופן שאינו מורגש. הפירוק הטבעי של החומר מתרחש משום אופן הייצור של גגות אסבסט. שאיפה של אבק אסבסט עלולה להוביל למחלות קשות ואף בלתי הפיכות. נמצא קשר מחקרי בין מחלות בדרכי הנשימה, גידולים סרטניים, קשיי נשימה ונכות משום החשיפה הממושכת לחומר האסבסט. זוהי, עם כך, הסיבה שיש לפרק גגות העשויים מחומר זה.

כל מה שרציתם לדעת אודות פירוק גגות אסבסט בבית פרטי

  • הגורם המטפל: בעת פירוק גגות אסבסט, יש להיעזר בשירותיהם של האנשים המקצועיים ביותר, המבינים בחומר האסבסט ובאופן בטיפול בו. פירוק גגות אסבסט דורש אמצעי מגן מיוחדים, שיטות פעולה מתוחכמות וידע טכני רב. אל תבצעו פירוק גגות אסבסט בכוחות עצמכם, הדבר עלול להזיק לכם מאוד. אדם שאינו מיומן בעבודת פירוק גגות אסבסט עלול גם להותיר חתיכות חומר מסוכנות במקומות שלא הבחין בהם, ולגרום לסובבים לנהוג בשאננות יתר בנוגע לדבר. כל קבלן או איש מקצוע המעוניין לעבוד בפירוק גגות אסבסט עובר הכשרה המתאימה אותו לתפקיד הפירוק והפינוי של חומר האסבסט, כל מנת שיוכל לבצע את המטלה מבלי לפגוע בעצמו או בסובבים אותו.
  • תכונות החומר: חומר האסבסט שימש בתחום הבנייה שנים רבות משום תכונותיו הנחשקות. האסבסט עמיד לחום, מחירו נוח, הוא חזק ומבודד, והוא בעל איכויות אקוסטיות נדירות. כל התכונות החיוביות הללו גרמו לשימוש הנפוץ בו והובילו לבעיה שאנו חשופים אליה כיום. לא הייתה לנו שום דרך לדעת אודות רעילות החומר בעבר.
  • כיצד הפך החומר לחומר כה מסוכן: האסבסט הינו מחצב חומר טבעי, המגיע מסלעים שונים ברחבי העולם. בצורתו הטבעית אין הוא חומר מסוכן, שכן הוא מצוי בעומק האדמה ומשולב עם סלעים במצב צבירתו כמינרל. בתהליך העיבוד של אסבסט, ובמהלך הפיכתו לסיבים, הוא עובר תהליך גיבוש מיקרוסקופי. גיבוש זה הופך את החומר לפגיע לחבטות ובלאי, דבר הגורם לו להפיק אבק בלתי נראה ורעיל בסביבתו.
  • איטום אסבסט: איטום אסבסט הינו תהליך זמני לטיפול בחומר האסבסט הרעיל. עדיף בהרבה לפרק גגות אסבסט לצמיתות ולא רק לאטום את החומר לטיפול מאוחר יותר.
  • טיפול מהיר ויעיל: במהלך השנים הקרובות יוסרו כל גגות האסבסט מכל מקומות בהם הם מותקנים במדינה. במידה ובניין המגורים או הבית בו אתם מתגוררים בנוי עם גג העשוי אסבסט, אל תדחו את פעולת הפירוק. פירוק גגות אסבסט נדרש להתבצע במהירות האפשרית. עד שהגג לא יפורק, כל יושבי הבית יהיו חשופים לבעיות בריאותיות קשות בעת ביצוע כל תיקון ושיפוץ ביתי פשוט.

יש לטפל בגגות אסבסט במהירות האפשרית

כעת משאתם מכירים בחשיבות של פירוק גגות אסבסט, וודאו כי לא נמצאים בסביבתכם שום גגות העשויים מחומר זה. הפיצו את הידע שרכשתם בקרב חברים, מכרים וקרובי משפחה וגרמו להיעלמותו של חומר מסוכן ומסרטן זה מן המרחב הציבורי. יש להוביל לפירוק גגות אסבסט במהירות האפשרית. בעת פירוק גגות אסבסט, בחרו בקבלן אסבסט אמין, בעל הניסיון וההכשרה הנכונה. פירוק גגות אסבסט שלא בידי בעל מקצוע מוסמך ומנוסה עלול להוביל להשלכות בריאותיות קשות על חייו ועל חיי בני הבית.

תפריט נגישות