פינוי גגות אסבסט | פירוק גגות אסבסט

פינוי גגות אסבסט | פירוק גגות אסבסט
פינוי גגות אסבסט | פירוק גגות אסבסט

פינוי ופירוק גגות אסבסט סימנית גג לעד

סימנית גג לעד הינה חברה בעלת ניסיון רב בתחום הגגות, ומציעה מבין מגוון שירותיה גם שירותי פינוי גגות אסבסט. החברה מתמחה בפינוי גגות אסבסט בצורה מקצועית, אשר מבטיחה שמירה על איכות הסביבה, העובדים ואנשים הנמצאים באזור במהלך העבודה, תוך ביצוע עבודה יסודית המתחילה בפינוי הגג ומסתיימת בהובלתו לאתר הטמנה מתאים. התקשרו עוד היום או צרו קשר בוואטסאפ! לא מומלץ לדחות את פינוי האסבסט מהגג שלכם!

הסכנות של גגות האסבסט

שנים ארוכות ידוע לכל שחומר האסבסט מסוכן לבריאות ואף ידוע שיש לו קשר ישיר לתחלואה בסרטן ולשלל מחלות נשימה, כך שכיום קיימים תקנים שמתייחסים לפינוי לוחות וגגות אסבסט ממגוון מבני ציבור, תקנים שבין היתר קובעים שרק חברות מקצועיות ושמחזיקות באישור מיוחד מטעם המשרד לאיכות הסביבה יכולות לעסוק במלאכה. פה אנו חברת "סימנית גג לעד" מציעים מגוון פתרונות מתקדמים לגגות רעפים ובין היתר שירותי פינוי גגות אסבסט בהתאם לתקנים המחמירים ביותר.

פינוי אסבסט - ]ינוי ופירוק גגות אסבסט | סימנית גג לעד

מהו פינוי אסבסט?

פינוי אסבסט כרוך בפיזור חלקיקי החומר באוויר, כך שמספיק לנשום את אותו אבק בכדי לסכן בריאותית את כל מי שנמצא בסביבה. לאור הדברים פינוי מקצועי כרוך בציוד נלווה (קרי מסיכות לפנים, לבוש מגן ופילטרים) והכרחי לפקח על אזור העבודה, כך שמלאכת הפינוי לא תפגע בעוברי אורח. את מלאכת הפיקוח אוכפים באמצעות שילוב של שלטים ופיקוח אנושי. כמו כן, לאחר שכולם הורחקו והלוחות פורקו, נהוג לעטוף אותם בניילון עבה, כדי שבעת המעבר לאתר ההטמנה לא יתפזרו באוויר חומרים מסוכנים. בנוסף, לאחר הפינוי רצוי לבצע דגימות אוויר, וזאת בכדי לוודא שאין סכנה לחזור למוקד הפינוי

פינוי אסבסט - הנחיות המשרד לאיכות הסביבה

הנחיות משרד איכות הסביבה קובעות שרק אנשי מקצוע שברשותם תעודה רלוונטית רשאים לעסוק במלאכת פינוי האסבסט, אלא אם כן מדובר בכמות מאוד קטנה שאינה גדולה מ50 מ"ר – במקרה זה בעלי השטח כן רשאים לבצע את הפינוי בעצמם. כמו כן, לצד הרישיון לעסוק במלאכה מורכבת מעין זו גם יש צורך לתכנן תוכנית עבודה שכוללת התייחסות נקודתית לשני שלבים קריטיים – פירוק גגות האסבט והטמנתם במקום ייעודי. לאחר שבונים כהלכה את תוכנית הפירוק והפינוי יש להעבירה למשרד איכות הסביבה לצורך בדיקה. רק לאחר מתן האישור הסופי יינתן אור ירוק להתחיל בתהליך

פינוי אסבסט _ סימנית גג לעד

חברת סימנית גג לעד הינה חברה מובילה בתחום פירוק ופינוי גגות אסבסט בהתאם לתקנות המשרד לאיכות הסביבה.

רק חברה מקצועית שמחזיקה בסך האישורים הנחוצים ושמחזיקה בקבלני אסבסט בעלי אישורי עבודה ייעודיים (לסילוק אסבסט פריך) מורשת לטפל בפינוי. אנו חברת "סימנית גג לעד" עומדים בסך התקנים הנדרשים, מעבירים לסך הצוות הכשרה תקופתית, מתמחים בבניית תוכנית עבודה יעילה, מחזיקים בציוד איכותי ומעניקים פתרון חלופי למשטחים שהוסרו.


כיוון שפינוי גגות אסבסט דורש מקצועיות רבה בתחום, בכל הנוגע לפעולה זו חשוב להיעזר בחברה מתמחה בנושא. חברת סימנית גג לעד הינה חברה מובילה בתחום פירוק ופינוי גגות אסבסט וכאמור פועלת בהתאם לתקנות המשרד לאיכות הסביבה, והיא יכולה לסייע לכל מי שזקוק לשירותים בתחום זה. כמו כן עוסקת החברה בהתקנת מרזבים, מרזבים מאלומיניום, גגות רעפים ועוד…

פירוק גג רעפים - פינוי אסבסט

חברת סימנית גג לעד מבצעת פינוי גגות אסבסט בצורה המקצועית ביותר

שלבי פינוי האסבסט: 

פינוי גגות אסבסט מתבצע בכמה שלבים אשר נועדו לשמור על בטיחות העובדים וכן הסביבה בעת העבודה. ראשית, פירוק גגות אסבסט מתחיל כאשר לוחות האסבסט מוסרים בזהירות, מכניסים אותם לשקים ועובים אותם. לאחר מכן מובלים הלוחות לאתר פסולת המורשה לטפל בהטמנת אסבסט- צמנט. כלל השלבים דורשים שימוש בכלים המתאימים וכן בשיטות הנכונות לשם מניעת גרימת נזק לסביבה או לעובדים, ולכן יש להיות בעלי ההכשרה המתאימה לשם ביצוע פינוי גגות אסבסט.


הכשרת העובדים: 

עבודה בתחום פינוי גגות אסבסט דורשת הכשרה ייעודית בשל מורכבותה והסכנה שבפינוי חומרים מסוג זה. כל העובדים בחברת סימנית גג לעד עברו הכשרה מקצועית מתאימה לפינוי אסבסט, והם נוקטים בכל אמצעי הבטיחות הנדרשים לשם שמירה על הסביבה, בריאותם ובריאות הסובבים אותם כגון שימוש בחליפות ומסיכות מתאימות לשמירה על ביטחונם. 

 

פיקוח על העבודה: 

בשל מורכבות העבודה, יש לפקח על פינוי גגות אסבסט בצורה קפדנית ביותר, ופיקוח זה דורש גם הוא מקצועיות רבה בתחום. בסימנית גג לעד, תחום הגגות ופינוי האסבסט מנוהל ומבוצע על ידי ראובן שמעיה, אשר הינו קבלן רשום ומפקח אסבסט בעל ניסיון רב בתחום. קבלן החברה בעל ההכשרות הנדרשות בכדי לבצע פינוי גגות אסבסט בצורה מקצועית, בטוחה וכמובן חוקית.

פינוי אסבסט לאחר פירוק גג רעפים
פינוי אסבסט
פינוי אסבסט מגג רעפים | סימנית גג לעד

שאלות ותשובות על פינוי ופירוק גגות אסבסט

האמת היא שהסיכונים הבריאותיים הנובעים מחשיפה לאסבסט דורשים פינוי והחלפה שלו אחת לתקופה מסוימת. אם לא בטוחים האם הגיע הזמן לבצע פינוי אסבסט, כדאי ליצור קשר עם בעלי מקצוע.

מגוון רחב של סוגי קירוי יכולים לשמש כאלטרנטיבה מומלצת לאחר פינוי אסבסט. ברוב המקרים, ההחלטה על קירוי היא פונקציה של סוג המבנה, הייעוד שלו והמראה שרוצים להשיג.

סוגי הקירוי שבהם משתמשים לאחר אסבסט יכולים להיות פאנל מבודד, לוחית איסכורית, לוחות בטון גליים, רעפי חרס או שינגלס וגם לוחות מתכת דמויי רעפים שמכונים "רב רעף".

 

החדשות הטובות הן שכיום ניתן להחליף סוגים שונים של גגות אסבסט בגגות רעפים. בשביל לעשות את זה, צריך להתייעץ עם בעלי המקצוע שמכירים את התחום ובקיאים בו. כמו כן, חשוב להשקיע בהתקנת קונסטרוקציה מתאימה וחזקה יותר מזו של אסבסט.

המידע הקיים כיום אצל רשויות הבריאות וארגוני הרפואה קובע שמוצרי אסבסט-צמנט מותרים לשימוש ואינם מהווים סכנה, אבל רק כל עוד הם לא מתפוררים. לפיכך, כל גג שאינו תקין או שבוצעו בו עבודות ניסור, ליטוש, קידוח וכיוצא בזאת ידרוש החלפה

אדם שאינו מורשה לכך לא יכול על פי החוק לפרק גג אסבסט לבד. זו אמנם נראית כמו משימה קלה, אבל תקנות המשרד לאיכות הסביבה נוצרו כדי להבטיח שהפירוק וגם הפינוי יבוצעו תוך מיזעור של פיזור סיבי האסבסט ותוך שמירה על הסביבה ועל העוברים והשבים.

חובה לפנות רק אל חברה שמאושרת מטעם המשרד לאיכות הסביבה. חברתנו מחזיקה באישור, בעלת ניסיון עשיר בתחום ומנוהלת ע"י קבלן רשום ומפקח אסבסט. בנוסף, אנו ערוכים להעניק מענה חלופי לגג שהוסר.

כל מי שמעוניין לעבוד עם אסבסט צריך לקבל היתר של הממונה במשרד להגנת הסביבה לפני ביצוע העבודה. את הבקשה מגיש מזמין עבודת פינוי גגות האסבסט על ידי קבלן מורשה לעבודה עם אסבסט.

מחיר השירות תלוי בגודלו של הגג, ברמת הנגישות ובמיקומה של נקודת ההטמנה הקרובה ביותר.

יש להבין שגגות אסבסט סובלים מבלאי מתקדם שנובע משילוב של זמן ותנאי מזג האוויר. אותו בלאי מוביל להתפוררות האסבסט ולנישאת חלקיקיו באוויר – עובדה שמסכנת כל מי שבא עמם במגע.

תקרה קשיחה היא תקרה שיכולה למנוע מסיבי אסבסט לחדור אל תוך חלל הפנים של הדירה, המשרד או המבנה. ברוב המקרים מדובר על תקרת בטון, אך ניתן גם להשתמש בתקרת גבס או בתקרת עץ. מנגד, תקרה אקוסטית לא תהיה מספיק אטומה.

סימנית גג לעד מציעה שירותי פינוי גגות אסבסט ופירוק גגות אסבסט מתקדמים ומקצועיים

רישיונות/תעודות לעסוק בפינוי אסבסט:

 

        לשירות פינוי גגות אסבסט ופירוק גגות אסבסט מקצועי פנו אל 

סימנית גג לעד כעת!