פינוי גגות אסבסט – שאלות ותשובות

איגדנו עבורכם מספר שאלות נפוצות בנושא פינוי גגות אסבסט:

פינוי גגות אסבסט

מתי חובה להחליף גג אסבסט?

הסיכונים הבריאותיים הנובעים מחשיפה לאסבסט דורשים פינוי והחלפה שלו אחת לתקופה מסוימת. אם לא בטוחים האם הגיע הזמן לבצע פינוי אסבסט, כדאי ליצור קשר עם בעלי מקצוע.

מה מחליף אסבסט?

מגוון רחב של סוגי קירוי יכולים לשמש כאלטרנטיבה מומלצת לאחר פינוי אסבסט. ברוב המקרים, ההחלטה על קירוי היא פונקציה של סוג המבנה, הייעוד שלו והמראה שרוצים להשיג.

איזה סוגי קירוי קיימים?

סוגי הקירוי שבהם משתמשים לאחר אסבסט יכולים להיות פאנל מבודד, לוחית איסכורית, לוחות בטון גליים, רעפי חרס או שינגלס וגם לוחות מתכת דמויי רעפים שמכונים "רב רעף".

האם אפשר להחליף גג אסבסט בגג רעפים?

החדשות הטובות הן שכיום ניתן להחליף סוגים שונים של גגות אסבסט בגגות רעפים. בשביל לעשות את זה, צריך להתייעץ עם בעלי המקצוע שמכירים את התחום ובקיאים בו. כמו כן, חשוב להשקיע בהתקנת קונסטרוקציה מתאימה וחזקה יותר מזו של אסבסט.

איך יודעים אם הגג מסוכן?

המידע הקיים כיום אצל רשויות הבריאות וארגוני הרפואה קובע שמוצרי אסבסט-צמנט מותרים לשימוש ואינם מהווים סכנה, אבל רק כל עוד הם לא מתפוררים. לפיכך, כל גג שאינו תקין או שבוצעו בו עבודות ניסור, ליטוש, קידוח וכיוצא בזאת ידרוש החלפה.

האם מותר לבצע פינוי גגות אסבסט לבד?

אדם שאינו מורשה לכך לא יכול על פי החוק לפרק גג אסבסט לבד. זו אמנם נראית כמו משימה קלה, אבל תקנות המשרד לאיכות הסביבה נוצרו כדי להבטיח שהפירוק וגם הפינוי יבוצעו תוך מיזעור של פיזור סיבי האסבסט ותוך שמירה על הסביבה ועל העוברים והשבים.

למי לפנות לפינוי אסבסט?

חובה לפנות רק אל חברה שמאושרת מטעם המשרד לאיכות הסביבה. חברתנו מחזיקה באישור, בעלת ניסיון עשיר בתחום ומנוהלת ע"י קבלן רשום ומפקח אסבסט. בנוסף, אנו ערוכים להעניק מענה חלופי לגג שהוסר. 

 

מי מוסמך לעבוד עם אסבסט?

כל מי שמעוניין לעבוד עם אסבסט צריך לקבל היתר של הממונה במשרד להגנת הסביבה לפני ביצוע העבודה. את הבקשה מגיש מזמין עבודת פינוי גגות האסבסט על ידי קבלן מורשה לעבודה עם אסבסט

מהו מחיר פינוי אסבסט?

 מחיר השירות תלוי בגודלו של הגג, ברמת הנגישות ובמיקומה של נקודת ההטמנה הקרובה ביותר. 

למה לבצע פינוי אסבסט?

יש להבין שגגות אסבסט סובלים מבלאי מתקדם שנובע משילוב של זמן ותנאי מזג האוויר. אותו בלאי מוביל להתפוררות האסבסט ולנישאת חלקיקיו באוויר – עובדה שמסכנת כל מי שבא עמם במגע.
 
מהי "תקרה קשיחה"?

תקרה קשיחה היא תקרה שיכולה למנוע מסיבי אסבסט לחדור אל תוך חלל הפנים של הדירה, המשרד או המבנה. ברוב המקרים מדובר על תקרת בטון, אך ניתן גם להשתמש בתקרת גבס או בתקרת עץ. מנגד, תקרה אקוסטית לא תהיה מספיק אטומה.

 

        לשירות פינוי גגות אסבסט ופירוק גגות אסבסט מקצועי פנו אל סימנית גג לעד כעת!

1-800-22-70-22