מי מוסמך לפנות גגות אסבסט?

"מרשם העוסקים באסבסט" של המשרד להגנת הסביבה מרכז את המידע על בעלי רישיונות לפינוי אסבסט לפי החוק. אלו הסוגים השונים של העוסקים באסבסט ולכל אחד מהם סמכויות ותפקידים אחרים:

א. קבלן אסבסט – זו חברה או אדם שרשומים ברשם הקבלנים ומעסיק עובד אחראי לפינוי וטיפול בגגות אסבסט. פינוי גגות אסבסט באמצעות קבלן מורשה הוא הדרך הטובה ביותר למנוע נזקים בטווח הקצר והארוך.

ב. עובד אחראי – זהו עובד מקצועי לתחום של אסבסט ותפקידו ללוות את העבודה, להישאר בקשר עם הלקוח ובסיום העבודה גם לתת אישור על כך שהאתר נשאר נקי. בנוסף, כל עובד אחראי הוא בעל סמכויות של סוקר אסבסט כפי שיפורטו בהמשך.

ג. מפקח אסבסט פריך – אדם שמפקח על עבודות אסבסט מורכבות יכול להיות מעורב גם בפינוי גגות אסבסט. תפקידו של המפקח ללוות את העבודה ולהגיש דוח מסכם למשרד להגנת הסביבה.

ד. סוקר אסבסט – זהו אדם שבסמכותו לתת חוות דעת מקצועית על מצבו של גג אסבסט ועל השימוש שנעשה בו. חוות הדעת עומדת לרשות המשרד להגנת הסביבה והגורמים המוסמכים. הסמכות נוספות של המשרד להגנת הסביבה ניתנות למעבדה ודוגם אסבסט, למעבדת אנליזה שבודקת ריכוזי אסבסט מתוך דגימות אוויר ולאתר פסולת אסבסט.

 

פינוי גגות אסבסט

 

איך בוחרים קבלן אסבסט?

לא כל קבלן אסבסט-צמנט יכול לעמוד לרשות הלקוח כדי לבצע את הפינוי על פי הוראות החוק. במשרד להגנת הסביבה מקפידים על פינוי לפי הנחיות מדויקות בלבד. יחד עם זאת, יש עבודות אסבסט ופינוי מוצרים מסוימים שאותם אפשר לבצע ללא היתר וללא קבלן מפקח. במקרים אלו התנאי היחיד הוא הקפדה על האמור בתקנות המשרד להגנת הסביבה. מבחינת סדר הפעולות, יש להגיש בקשה להיתר עבודה באמצעות קבלן מורשה ואחר כך להעסיק צוות מיומן שנמצא במעקב בריאותי. בשלב הבא ממנים מפקח אסבסט פריך, סוגרים את אזור העבודה ולבסוף מבצעים בדיקות למדידת הסיבים.

פינוי אסבסט בסימנית

סימנית מציעה שירות פינוי גגות אסבסט מקצועי אשר מנוהל ע"י ראובן שמעיה, קבלן רשום ומפקח אסבסט. הצוות המיומן שלנו, עבר הכשרה מתאימה לפינוי גגות אסבסט, נעזר בציוד ייעודי ובטיחותי וכן שומר על נהלי עבודה קפדניים. אנו נדאג להסרה זהירה של לוחות האסבסט והעברתם לאתר פסולת מורשה בו מתבצעת הטמנת אסבסט.

לייעוץ והזמנת שירות פינוי גגות אסבסט

חייגו עכשיו: 1-800-22-70-22

תפריט נגישות