החלפת גגות רעפים

להחלפת גגות רעפים לבידוד הבית מהסביבה החיצונית ישנה חשיבות עצומה

החלפת גגות רעפים נעשית על מנת לבודד היטב את הגג בבתים פרטיים ממזג האוויר שבחוץ ולהימנע מפגעי מזג האויר. עוד מימי קדם, שאף האדם להבדיל את בית מגוריו מהסביבה החיצונית בכל אמצעי שעמד ברשותו. ברחבי העולם הומצאו שיטות שונות לשם כך, אשר נעו מגגות במבוק במזרח אסיה, לקש באירופה, וכמובן אבן בוץ ועץ בחלקים נרחבים של העולם. בידוד הבית מהסביבה החיצונית אשר לאדם להיות לא תלותי במזג האוויר לשם קיום אורך חיים תקין.

 

כך, גם בימי גשם היה ניתן לבשל על אש פתוחה, לשבת בנחת עם המשפחה, ולנוח בצורה ראויה. הרעפים הפכו בארץ לאחר מהאמצעים הפופולאריים ביותר לבידוד הבית בחורף. בשונה משיטות איטום גגות אחרות, הכוללות שימוש בחומרים כימיים מורכבים, אופן הפעולה של גגות רעפים הינו פשוט ביותר, והשילוב המושלם של הרעפים זה עם זה מאפשר לנו להיות בטוחים שאף טיפה לא תחדור לתוך הבית.

האם מומלץ לתקן או להחליף את גג הרעפים?

 
תיקון גגות רעפים או החלפה? אם יש לכם גג רעפים יש מצב שהגיע הזמן להחליפו. כצד תדעו האם הגיע הזמן? תיקון גג הרעפים יכולה להיות גם אופציה טובה. השאלה היא מה גודל הנזק. שאלה נוספת שעליכם לשאול היא כמה שנים הגג קיים וכן האם יש לכם בעיות של בידוד ואיטום? 

כיום עדיין קיימים בארץ גגות רעפים המכוסים על ידי רעפי בטון ישנים למרות שבימינו קיימים חומרים חדשים וחזקים יותר. חומרים אלה גם נותנים מענה טוב יותר לאיטום ובידוד, וגם מעניקים פתרון אסתטי יותר. לכן, אם לא החלפתם את הגג כבר כמה שנים טובות, או שאתם מרגישים שהוא כבר "לא עושה את העבודה כמו פעם" כדאי שתשקלו להחליפו.

סיבות להחלפת גג רעפים ישן

אתם שמים לב שהרעפים חלשים ונשברים בקלות – במצב כזה המים חודרים לתקרה, מה שיוצר רטיבות ועובש ואף הורס את התקרה.

הוצאה כספית על תיקונים ותחזוקה – עקבות החולשה של הרעפים אתם שמים לב שאתם מוציאים כספים רבים על תחזוקה ותיקון. שהרי כאשר יש רעף שבור לעיתים אתם נדרשים להחליף מספר רעפים נוספים על מנת לתקנו.

קושי למצוא חברה שתסכים לתקן את הגג – כיום הרבה חברות העוסקות בבניית גגות רעפים לא ששות להחליף גגות רעפים ישנים ומעדיפים להציע החלפת גגות רעפים במקום.

תיקון גגות רעפים – 7 נקודות חשובות:

אם אתם מעוניינים רק לתקן את גג הרעפים שלכם ולא להחליפו, הנה 7 נקודות חשובות שעליכם לדרוש מבעל המקצוע:

החלפת הרעפים– הדרך הטובה ביותר כשנדרש תיקון גג רעפים היא החלפת הרעפים הישנים ברעפים חדשים מחומרים עמידים, תוך שמירה על התשתית הקיימת.

טיפול בקונסטרוקציה– לעתים הבעיה תהיה לא ברעפים עצמם כי אם בקונסטרוקציה הקיימת. מומלץ לבחון את זווית הרעפים, הלייסטים עליהם מונחים הרעפים, ולבצע יישור וייצוב של הרעפים על גבי תשתית אחידה.

איטום– בכל מקרה של נזילה, קור שחודר מן הגג, רטיבות על גבי התקרה הפנימית, יש לבחון את האיטום, לרבות זה שנעשה בין הרעפים. איטום מקצועי יפתור את הבעיה.

טיפול במרזבים– מרזבים הם מערכת תעלות וצינורות אשר מסייעים בניקוז המים ומניעת הצטברות שלהם על הגג. בכל מקרה של תקלה וליקוי יש לבדוק את כיוון המרזבים, אפשרות לפתח/חריץ במרזב הגורם לנזילה ואת החיבורים בניהם.

ניקיון הגג– הצטברות של לכלוך, שברי אבן ופסולת על הגג עשויה להביא לסתימת המרזבים, לעומד ולסדקים על הרעפים ולגרום לליקויים.

בחירת סוג הרעפים– במקרה ומדובר בתיקון הדורש החלפה של חלק או יותר מן הרעפים מומלץ לבחור ברעפים חזקים, מיציקת בטון, בעלי חוזק מכני ועמידות גבוהה.

תיאום ציפיות– על מנת להימנע מהפתעות וסיפורים של בעלי מקצוע שלא ניתן לאמת במהלך העבודה, יש לדרוש פירוט מראש על אופי העבודה הנדרשת, הזמן לביצוע, חומרי הגלם והעלויות.

גגות רעפים מחליפים אך ורק עם אנשי מקצוע בתחום!

 
ויתרתם על התיקון והחלטתם להחליף את גג הרעפים בביתכם? מזל טוב! עכשיו נשאר לכם רק לבחור בבעל מקצוע אמין וטוב.

עליכם לדעת שכאשר מחליפים גג רעפים יש לבצע פעולות החשובות מאוד לתיקון ותחזוקת הגג. גגן מקצועי יסביר לכם מראש כי כנראה שייאלץ לעשות פעולות אלה ומה יהיה המחיר על מנת לא "להתקיל" אתכם במהלך העבודה. מדובר על הסרת רעפים ליישור וחיזוק התשתית, החלפת הלייסטים עליהם מונחים הרעפים, בדיקת מצב תעלות הפח, המרזבים וארגזי הרוח, והחלפתם במידת הצורך. ודבר מאוד חשוב שיש לבדוק מראש עם מתקין גגות הרעפים – לוודא שהוא מפנה את הפסולת בצורה מקצועית ונקיה. 
 
בסופו של דבר, אנו זקוקים לשירותיו של איש מקצוע להחלפת גגות רעפים ממספר סיבות עיקריות:
  • איטום מושלם: בעבר היה נהוג לכסות את גג המבנה עם רעפי בטון שאינם היו חזקים דיים. הרעפים החלשים היו נשברים בקלות כך שלא היה ניתן לדרוך על הגג. החלפת גגות רעפים דורשת מיומנות רבה. רק בעל מקצוע בתחום יכול לבצע החלפת גגות רעפים ישנים בחדשים באופן מקצועי ומדויק, ובכך יהפוך את איטום הגג למושלם.
  • מניעת נזילות: נזילות במבנה כתוצאה מרעפים שבורים או פחחות לא תקינה שגורמת לריקבון וחלודה.

3 נקודות עיקריות בבחירת בעל מקצוע להתקנת גגות רעפים

ניתן לחלק את הבחירה בבעל מקצוע ל-3 נקודות:

תכנון– התקנת גג רעפים דורשת תכנון. בעל מקצוע מנוסה לא יסתפק במתן הצעת מחיר עלפי שטח הגג, אלא יגיע למקום, יבצע מדידות, יבחן את התכניות ההנדסיות של המבנה, את כיווני האוויר והרוח, ויציג תכנית מפורטת לבניית הגג שתביא בחשבון את כל הללו.

רזומה– ניתן ואף מומלץ לקבל מידע אודות עיקר פעילות החברה ו/או בעל המקצוע הציע את שירותיו, להתרשם מעבודות קודמות ולקבל מידע הנוגע לניסיונו בתחום.

המלצות– עוד לא עברה מן העולם השיטה הישנה והטובה: מפה לאוזן בין אם מדובר בעבודת התקנה או תיקון גג רעפים- אין כהמלצה חמה מלקוחות שהתנסו בשירותיו. המלצות כאלה ניתן למצוא גם ברשת וברשתות החברתיות.

 

לסיכום

חשוב במיוחד לבחור בחברה מקצועית אשר מעסיקה אנשי מקצוע מומחים ומנוסים בתחום. לגג ישנה משמעות רבה על איכות החיים בבית ועל השמירה עליו, ובחירה נכונה תחסוך בעתיד תיקון גג רעפים לעתים קרובות, נזק לציוד ולתשתיות וחוסר נוחות.

 
7 טיפים לתיקון גג רעפים | סימנית גג לעד

סימנית גג לעד הינה חברה מובילה בהחלפת גגות רעפים ברמה גבוהה

הבעיה העיקרית בגגות רעפים נוגעת לשחיקה של הרעפים עצמם. בסימנית גג אנו מספקים שירותי בניית גגות רעפים: אנו מחליפים גגות שלמים בגגות חדשים ואיכותיים שישרתו אתכם נאמנה לאורך שנים.

סימנית גג לעד הינה חברה מובילה בהחלפת גגות רעפים. עובדי החברה הינם מיומנים בתחומם, ובעלי יכולות לתקן גם את המקרים הקשים ביותר במהירות ויעילות.

במידה ואתם מחפשים שירות ברמה הגבוהה ביותר עבור החלפה ובניית גגות רעפים, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח לספק לכם את השירות המקצועי ביותר.